Bezpečná, přívětivá a líbezná Mallorca

Bezpečí Evropy spojené s atmosférou ostrova – to je krása Mallorky, veselého, plážového Baleárského ostrova ve Středozemním moři. Sousední Ibiza je přespříliš divoká a Menorca není tak dostupná. Na Mallorce najdete vše, co si přejete, jen se smiřte s tím, že tam nebudete sami.
stromy u moře
Vydejte se na výlet po vnitrozemském venkově. Ohromující terasovité kamenné uličky ve Valldemosse u pohoří Tramuntana skýtají nádherné výhledy. Ulice jsou přeplněné vinicemi, květinami a květinami v květináčích. Okouzlující klášter ze 13. století, který byl postaven jako královský palác, hostil Chopina jednu zimu před téměř 180 lety. Festivaly se zde konají celé léto, zahrnují průvody v ulicích a vystoupení v klášterech.
Zajímavý zážitek pro milovníky železnic vám poskytne jízda historickým vlakem. Historický elektrický vlak vás proveze ze severu Palmy, hlavního města, přes pláně a hory vč. 13 tunelů a skončí ve velké železniční stanici na severu města Sóller.
Nejatraktivnějším přístavem na Mallorce je přístav Andratx, rybářská vesnice, která pravidelně vítá luxusní jachty a jejich cestující. Po prohlídce přístavu se vydejte člunem do nedaleké Sa Dragonery, která je turistickým a cyklistickým ostrovem vyhrazeným jako přírodní park.
Na západní straně ostrova je pláž Cala Falco, pláž je skvělá pro děti. Pozvolný vstup do úzké zátoky znamená, že voda je klidná a čistá. Občerstvit se můžete v malém plážovém baru.
Kuchyně na Mallorce je určitě něco, co každý musí vyzkoušet alespoň jednou v životě. Majorské jídlo má bohatou historii, která zahrnuje římské i africké vlivy, ale přesto si drží tradiční španělský styl.
moře u Mallorky
Restaurantová scéna v Mallorce nepostrádá rozmanitost. Oblíbená turistická střediska, jako jsou Magaluf, Alcudia a Arenal, mají nejen restaurace, kde se podávají tradiční jídla z Mallorky, ale také stovky restaurací, které připravují britskou, německou a italskou kuchyni. Pro ty, kteří opravdu chtějí zažít tradiční gastronomii Mallorky, vyzkoušejte chutné tapas v Como En Casa v Alcudii.

Bezpečná, přívětivá a líbezná Mallorca
3.8 (76%)5