Bazénové vysavače mohou být i ruční

Lidská psychika někdy funguje skutečně zajímavě. Kupříkladu v situaci, kdy se bavíme o fyzické práci. Pro některé z nás je představa, že by museli vytírat mopem podlahu, vysávat vysavačem koberec, shrabovat listí na zahradě anebo zametat koštětem chodník, přímo děsivá, a tak se snaží pořídit si na listí fukar, na spadaný sníh sněhovou frézu, a na vysávání koberce robotický stroj. Přitom si neuvědomují, jak zásadní chybu udělali vůči svému zdraví.

voda v bazénu

Práce s ručním nářadím mají totiž značný význam pro posílení mnoha tělesných funkcí, jako je trávení, tvorba serotoninu v mozku, srdeční činnost a krevní oběh, imunitní a lymfatický systém, a mimo jiné i podpora vylučování hormonů štěstí – endorfinů. Paradoxně tak odpůrci tělesného pohybu přichází o pocit štěstí jak z dobře vykonané práce, tak i díky endorfinům, které výrazně vylepšují náladu.

bazénové dno

Tímto vám chceme naznačit, že pokud se chystáte pořídit bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac a investovat do něj tisíce korun, můžete změnit názor a vsadit na docela obyčejný nástavec na teleskopickou tyč. Nástavce vás vyjdou jen na pár stovek a zvládnete s nimi vyčištění dna bazénu úplně stejně kvalitně, jak to dovedou robotické vysavače. Jistě, že tomu musíte obětovat nějaký čas, ale to je také čas pro posílení vaší tělesné kondice a zlepšení nálady. Vlastně tím, jak se říká, „zabíjíte více much jednou ranou“.

Vysávání bazénového dna patří k základním úkonům pro zachování čistoty nádrže na koupání a bez této práce se neobejdete. Dna bazénů pokrývají nečistoty i v případě, že je v provozu bazénová filtrace, jde totiž o to, že žádná, ani ta sebevýkonnější filtrace nedokáže zabránit usazování nečistot díky zemské gravitaci. Kdybychom čištění dna bazénů zanedbali, mohly by se tu rozmnožit různé mikroorganismy a mohlo by to znamenat kontaminaci vody a další zbytečné nasazování prostředků bazénové chemie.