Bezpečné psí cestování

Cestování s sebou vždy přináší nové zážitky. Abyste si výlety užili nejen vy, ale také vaši chlupatí kamarádi, měli byste dodržovat určitá pravidla. Jen díky nim vám nebude hrozit žádná pokuta ani újma na zdraví. A tak se z výletu vrátíte všichni zdraví a radostní.
psí kšíry
Někteří pejsci cestování doslova milují, jiní sedí vyděšeně v koutě už od chvíle, kdy balíte tašky. Proto se snažte svého psa zbytečně nestresovat negativními emocemi. Dlouhé cestování bývá náročné nejen pro vás, ale také pro psa. Proto je vhodné se na cestu dobře připravit. Před cestou pejska vyvenčete, a nezapomeňte každé tři hodiny dělat přestávku. I když nebude potřeba dělat loužičku, krátké protáhnutí pacek přijde vhod. Po ruce mějte misku a vodu, kterou mu budete během přestávek nabízet. Na sedadlo si připravte obojek, vodítko a náhubek, abyste vše měli hned po ruce pro případ potřeby.

Při cestování je důležitá bezpečnost
Psi by rozhodně neměli cestovat v automobilu na volno, v případě nehody totiž nehrozí nebezpečí jen jemu, ale také vám. Naštěstí je dnes velká nabídka produktů, které zajistí kvalitní a především bezpečné cestování. Vybírat můžete podle toho, co se vám líbí, ale také podle toho, co se hodí zrovna pro vašeho psa.
černý pes v autě
AUTOSEDAČKA
Autosedačka pro psy zajišťuje nejen bezpečí, ale také pohodlí. Pejsek je sice upoután, ale zároveň má možnost pohybu. Navíc má pocit, že je v pelíšku.

PÁSY PRO PSY
Jestliže váš pes cestuje na sedadle, pořiďte mu bezpečnostní pás. Jde o popruh, který se připne k běžnému bezpečnostnímu pásu v autě. Pes tak může ležet nebo sedět na zadním sedadle beze strachu, že by při kolizi létal uvnitř vozu.

SÍŤ DO AUTA
Síť můžete natáhnout buďto za přední sedadla, nebo za ty zadní, což se spíše využívá u kombíků. Síť představuje pevnou mřížovou přepážku, která psovi umožňuje volný pohyb na sedačkách či v zavazadlovém prostoru, ale zároveň mu zabraňuje, aby ohrožoval řidiče.