Bohaté a krásné vlasy pomocí vaječných žloutků

Použitím domácích, přírodních masek na vlasy nejen dodáme našim vlasům vše, co potřebují, ale zároveň můžeme i ušetřit. Na výrobu takové vlasové masky postačí pouze několik kuchyňských přísad. Chceme-li mít krásné a zdravé vlasy plné vitality, musíme se o ně starat s veškerou péčí a láskou. Když vlasům a pokožce hlavy dodáme všechny potřebné látky a výživu, kterou potřebují, budou naše vlasy dobře růst a vypadat nádherně na pohled i na dotyk. Jako jedním z prostředků, jak o své vlasy pečovat pomocí blahodárných přírodních prostředků, je vlasová maska z vajec.

vejce

Vaječná maska

Vejce jsou zdrojem mnoha důležitých živin, z nichž je zde velice vysoký podíl bílkovin. Právě bílkoviny, které vejce obsahují, jsou nejkvalitnějším proteinem, který můžeme našim vlasům poskytnout. Tyto proteiny vyživují kořínky vlasů, a tím jsou velice důležité pro jejich růst. Mimo jiné jsou vejce bohatým zdrojem:

· Mastných kyselin, které poskytují vlasům krásný lesk.
· Draslíku, který napomáhá zregenerovat suché vlasy.
· Vitamínu A, který zabraňuje poškozování vlasů.
· Vitamínu D, který zabraňuje vypadávání vlasů.
· Vápníku, který je nepostradatelný pro zdraví vlasů, podporuje jejich růst a napomáhá vstřebávání vitamínu D.

Pro výrobu vaječné masky pro suché vlasy budeme potřebovat:

· Jeden vaječný žloutek
· Čtyři lžíce medu
· Dvě polévkové lžíce olivového oleje, ale může být i jiný.

dívka

Vaječné žloutky rozmícháme s dvěma lžícemi olivového oleje a čtyřmi lžícemi medu tak, aby se vytvořila řidší kašička. Vzniklou masku potom vtíráme masírováním do pokožky hlavy a vlasů. Ponecháme ji působit po dobu patnácti minut. Pro větší působení vlasové masky přikryjeme vlasy společně s maskou například koupací čepicí anebo ručníkem. Po uplynutí požadované doby vlasy a pokožku hlavy důkladně opláchneme vlažnou vodou. Následně vlasy umyjeme běžným způsobem, nejlépe ovocným bio šamponem, který vlasy a pokožku jemně a šetrně dočistí.