Bydlení v centru a v přízemí přináší mimo výhod i jisté nevýhody

Bydlíte-li někde u rušné ulice, pak se jistě potýkáte s mnoha problémy, které z toho vyplývají. Na první pohled totiž takové bydlení může vypadat lákavě, zvláště je-li váš dům anebo byt umístěn v historickém centru města. To si člověk při jeho koupi pomyslí, že krásnější místo by si ani vybrat nemohl, že to odtud bude mít kousek do práce, do obchodu, za zábavou a za čímkoli dalším vás jen napadne. Zkrátka výhod bydlení v centru není málo. Ovšem po nějaké době takového bydlení se o slovo začnou postupně hlásit i jisté nevýhody. Tím spíše, pokud bydlíte v přízemí.

předokenní rolety

Pokud bydlíte v přízemí a vaše okna vedou rovnou do ulice, a to bezprostředně na chodník či silnici, tak jistě nemáte o zábavu nouzi. Pokud máte před okny silnici, tak na takovém místě bývá plná automobilů, a to i o víkendech, kdy lidi cestující za prací zpravidla nahradí turisté cestující za památkami. Pakliže máte před okny ještě před silnicí frekventovaný chodník, pak hluk způsobený automobily doplňuje navíc i křik kolemjdoucích. Ovšem takový křik nemusí být zrovna to nejhorší, co vás může potkat. Pokud jsou vaše okna na úrovni ramen kolemjdoucích, tak je zaručeno, že se většina z nich bude dívat okny dovnitř, jak to u vás vypadá, takže soukromí pro vás bude téměř neznámým pojmem. A pokud náhodou bydlíte na dobré úrovni anebo ještě lépe, pak se můžete právem obávat nezvané návštěvy zlodějů.

venkovní rolety

Takže to vypadá jako dost nepříjemná situace. Ovšem nezoufejte, všechno se dá zlepšit a vaše situace se zlepší výrazně, pokud si pořídíte předokenní rolety. Ty nejenže tlumí hluk zvenčí, ale zároveň fungují jako tepelný izolant a ochrana vašeho soukromí i bezpečí. Proto neváhejte a zařiďte si své bydlení tak, aby bylo příjemné a aby to, co patří ven, venku skutečně zůstalo.