Bydlení v mobilním domě ocení i ti nejnáročnější

Ať už bydlíte s rodiči v jednom domě, nebo v panelovém domě s mnoha sousedy a toužíte po vlastním bydlení, ale přejete si rodinný dům, nemusí to být klasický zděný dům. Navíc pokud sice nějaké peníze našetřené máte, ale v bance s hypotékou neuspějete, nebo se sami nechcete na tolik let zadlužit, může být pro Vás řešení koupit si dům mobilní.
dřevěný dům

Nemusíte se lekat toho názvu, mobilní dům snů určitě není domeček na kolečkách, jak si mnozí jistě pod tímto názvem takový dům představují.

V dnešní době je velmi široká nabídka takovýchto mobilních domů, které zevnitř i zvenku vypadají úžasně, ale nejen, že vypadají, takové také jsou. Můžete si pořídit mobilní dům o velikostech většinou 20-150 metrů čtverečních, který je navíc plně vybavený, a to i kuchyňskou linkou, sprchou a toaletou. Vybavené jsou i ostatní místnosti, ale není podmínkou tohle vybavení kupovat zároveň s mobilním domem, i když vybavení už bývá součástí ceny.

Někteří lidé jsou zvyklí mít hlavně v koupelně, na toaletě, a v kuchyni dlaždice, mobilní domy jsou celé dřevěné, ale pokud svůj požadavek přednesete firmě, pro kterou se rozhodnete, přizpůsobí Vám ho tak, přizpůsobí Vám i okna, dveře, pokud je chcete mít jinde, než oni mají na daném domku v katalogu.
tři schody v obýváku

Nespornou výhodou mobilních domů je, že si ho můžete „nechat postavit“ prakticky kdekoliv, stačí Vám mít pozemek, vybrat si firmu, od které si domek necháte přivézt, a i s dopravou a „postavením domku“, zaplatíte v průměru kolem 500.000 korun za domek pro rodinu s jedním dítětem.

Mnozí lidé možná budou mít obavu o teplo v zimě v takovém domě, ale není se čeho bát, protože mobilní domy jsou velmi dobře izolované zpravidla čedičovou vatou, která zabraňuje i vlhkosti, a má i protihlukové vlastnosti.

Nemusíte se tedy zadlužit až do konce života, abyste si mohli splnit sen o vlastním bydlení, zkuste zapátrat na internetu, firem, které se zabývají stavbou mobilních domů je na našem trhu dostatek.