Bylinky pro váš lepší a zdravější život

Bylinka mají ve zdravotnictví spoustu využití. Jejich výtažky se používají nejen k výrobě alternativních léčiv, ale i k výrobě samotných léků. Některé jsou dobré pro krásu, jiné pro správnou funkci organismu, další pak třeba dodávají energii. Které to jsou, jak je sehnat, a k čemu jsou dobré?

čajové sáčky

Vlasy

Krásné, pevné, zdravé, ale i husté vlasy jsou snem mnoha lidí, jak žen, tak i mužů. Které jsou však pro vlasy nejlepší, a kde je sehnat? Na vlasy je úžasný vývar z bazalky, kterou po umytí jednoduše vlasy opláchnete. Sehnat ji však můžete i ve formě vlasové vodičky, a to v drogeriích, nebo dobře vybavených lékárnách. Pro tmavé vlasy je pak úžasný výluh z kopřiv. Pokud však nemáte čas, nebo chuť si kopřivy natrhat, nezoufejte. Na trhu sežnete spoustu kopřivových vlasových vodiček, nebo šamponů. Jen si vždy přečtěte obsah, a množství účinných látek.

Libido

Pro mužské libido je nejlepší volbou pravý, který ovšem roste především v Ásii, a proto je potřeba shánět jej jinak. Dobrou volbou je například ženšen pravý čaj, který má úžasné účinky na mužskou erekci i libido, a sám o sobě dodává spoustu energie. Velké množství účinných látek ženšenu, spolu s dalšími látkami pro mužskou erekci seženete v doplňku stravy Erectmax. Pro harmonizaci ženských hormonů je to pak maca, která dodává energii a je skvělým lékem v boji proti frigiditě.

různé bylinky

Močové cesty

Na léčbu močových cest se obvykle nejvíce používají brusinky, brusinkový džus, nebo brusinkové čaje. V lékárnách rovněž seženete brusinkové tablety, mnohdy doplněné výtažky z olše a vřesu, které usnadní pročištění močových cest, a jsou skvělými pomocníky v boji proti zánětům močového měchýře.

Spánek

Problémy se spánkem bývají obvykle psychického původu, ale i v tomto případě existuje bylinná léčba. Na nervy a klidný spánek je úžasná meduňka, a to jak v čaji, nebo v tabletách. Jako antidepresivum se pak často používají doplňky stravy obsahující třezalku, mučenku, nebo mateřídoušku.