Co jsou ready made společnosti?

Jsou to společnosti na prodej a to firmou, která se specializuje na zakládání a prodej těchto speciálních firem pro podnikatele. V České republice se tyto společnosti začaly zakládat od roku 2000 a prošly si obdobím vzestupu i pádu. Firmy na prodej jsou bez obchodní historie, i když jsou dle zákona zapsány v obchodním rejstříku. Nejčastěji se využívají pro nákup společnosti s ručením omezeným anebo a.s.
pracovní dohoda.jpg
Hezky si čekají na svého kupce, kterému přinesou rychlejší start na podnikatelském poli a minimum papírování a trávení svého drahocenného času na úřadech. Koupě je velmi jednoduchá. Stačí si vybrat ze seznamu dostupných ready made firem. Provede se převod obchodního podílu a vy můžete začít budovat své podnikání. Převod v dnešní době lze vyřídit i na dálku pomocí internetu anebo jednou schůzkou ve společnosti, která Vám firmu prodává a to v řádech několika hodin. Zní to lákavě?
mobil u šálku.jpg

Výhody a nevýhody ready made společnosti


Pokud se rozhodnete ke koupi, měli byste si určitě vybrat důvěryhodného prodejce a ne přihlížet pouze na cenu, ale také recenze a zkušenosti. Velkou výhodou koupě této společnosti je rychlost vyřízeni a ušetření času, který byste za jiných okolností museli strávit na úřadech. Mezi další výhody patří i to, že firma při koupi už nějakou dobu existuje. Díky tomu poté působí na nové obchodní partnery důvěryhodněji než úplně nově vzniklé firmy. Pokud se Vám nelíbí název firmy tak se určitě nic neděje. Název i další údaje lze dodatečně změnit v pohodlí domova nebo kanceláře. Tyto firmy mají splacený základní kapitál a jsou zcela bez dluhů a závazků. Jediná nevýhoda je počáteční vyšší investice při koupi firmy neboli zprostředkovatelská provize. Nemůžeme přece předpokládat, že tyto služby budou zdarma. V současné době se cena pohybuje okolo 20 000 korun českých. Ale i z takové firmy lze udělat milionový business.