Doba takzvaně digitální

Dnešní doba by se dala nazvat dobou digitální. Je to fenomén, bez kterého snad ani nedokážeme fungovat. Mladí lidé jsou zvyklí využívat internet a sociální sítě. Lidé ve středním věku často srovnávají a vyčítají mladým lidem, že bez internetu nevydrží ani chvilku. Je pravda, že internet a sociální sítě často více berou, než dávají. Ale asi nemá mysl to vidět příliš skepticky. Když se podíváte do restaurací, najdete tam spoustu mladých lidí. Stejně tak v kulturních zařízeních nebo na sportovních akcích. Z toho jasně plyne, že lidé i v době digitální mají potřebu setkávat se tváří v tvář.
studenta u pc

Na internetu se vytváří celá řada komunit. Mnoho lidí se v reálu nikdy nesetká. Pro mnohé lidi je zase nepředstavitelné komunikovat jen a pouze po internetu a nakonec uživatelé těchto komunit dříve či později naplánují nějaké osobní setkání.
Komunity se vytváří různě. Například na sociálních sítích dokážeme najít opravdu velké množství komunit. Ale nejen na sociálních sítích.
 

Pojďme si některé tyto komunity představit

  1. Prodejní komunity.Stránky, které se využívají k prodeji již použitého zboží.. Jsou velmi oblíbené, protože jedna strana se zbaví nepotřebných věcí a ta druhá si za pár kaček pořídí věci, které by byly nákladné.
  2. Nájemní komunity.Podobná alternativa. Zde se nabízejí pronájmy bytů či podnájmy pokojů. To vše bez účasti realitních agentur.
  3. Profesní komunity.Profesních komunit najdete celou řadu. Na straně jedné lze hledat zaměstnání na pracovních portálech a na straně druhé na neoficiálních stránkách.
  4. Informační komunity.Informace o tom, co se kde děje a koná. Součástí jsou různé pozvánky.
  5. Zájmové komunity.Milujete tvoření? Nebo svět počítačových her. Zajímá Vás mysteriózní svět takzvaného urbexu? Rádi fotografujete a rádi sdílíte zkušenosti? To vše můžete.

 program na faktury
Toto je samozřejmě jen stručný výčet, typů komunit bychom rozhodně našli mnohem více.