Jak na správný výběr elektronické cigarety

Nechcete kouřit klasiku a elektronické cigarety se vám líbí? Pořídit si svůj první kousek nemusí být vůbec jednoduché, protože o tomto produktu samozřejmě nic nevíte. A o co tu jde?

Uvnitř přístroje se tvoří pára podobná běžnému dýmu, ale na rozdíl od ní neobsahuje vůbec žádné škodlivé látky. To znamená, že se jí nemusejí obávat ani pasivní kuřáci. Každý přístroj má hlavní čtyři části, a to baterii, žhavicí části, náplně, nabíječku a další příslušenství.
elektronické cigarety

Výběr baterie

U baterie vám zaručeně bude zajímat její výdrž jako u dalších přístrojů, které pohání. Volba je snadná, a to podle toho, kolik klasických kousků v současnosti denně vykouříte. Pokud vykouříte pět a méně kousků denně, tak zvolte alespoň 650 mAh, při pěti až deseti cigaretách vyberte kapacitu 1100 až 1500 mAh, deset až dvacet kousků bude potřebovat kapacitu okolo 2000 mAh a pokud máte spotřebu vyšší než dvacet kousků za den, tak si pořiďte baterii s kapacitou 3000 mAh a více.

Typy žhavení

Bez žhavení není kouření. Abyste si užili skvělou chuť, tak se náplň musí odpařovat. To mají na starost žhavicí spirály a hlavy. Volbu proveďte podle vlastního stylu potahování. Jednou možností je hlava o odporu okolo jednoho ohmu a vyšším v případě, že potahujete nejdříve do pusy a poté do plic. Pokud potahujete přímo do plic, tak vám stačí hlava s odporem pod 0,5 ohmu.
elektronická cigareta

Nejdůležitější součást

Bez náplně to samozřejmě nejde. Parametrů, podle kterých ji vybírat není málo. Podle čeho tak tedy učinit?

  • Dle množství spotřeby klasických cigaret,
  • dle druhu e-cigarety,
  • dle výkonu a
  • dle chuti.


Právě chuť pro vás zaručeně bude to nejdůležitější. Pokud patříte mezi konzervativce, tak jistě sáhnete po chuti klasického tabáku. Velmi běžné jsou ale také ovocné příchutě, které volí především mladší uživatelé. Vyzkoušet můžete běžné, ale i exotické ovoce a vytvořit si tak malou, přenosnou vodní dýmku.