Jak si vybrat dobrého zubaře?

Zjišťujte si doporučení

Pokud máte to štěstí, a máte možnost se poptat někoho na osobní zkušenost se zubařem, ke kterému se chcete přihlásit, máte velké štěstí. Pokuste se někoho takového sehnat. Pokud je to váš dobrý známý, nejspíš vám nebude lhát. Můžete se zkusit podívat i na recenze na internetu, ale pozor, uvědomte si, že nevíte, kdo anonymně tuto recenzi umisťoval, a zda nebylo třeba jen jejím účelem bezdůvodně poškodit daného lékaře.

Dentista

Spolupráce se zdravotní pojišťovnou

Stomatologické ošetření může být pěkně drahá záležitost. Na druhou stranu, nebojte se si připlatit, pokud váš zubař umí odvést kvalitní práci. Investujete tím do svého zdraví. Poohlédněte se ale nejlépe po zubaři, který má smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. Tato skutečnost vám může v průběhu péče ušetřit i tisíce korun.

Příjemné vybavení čekárny a ordinace

Může se to zdát jako banalita, ale mnoho lidí má z návštěvy u zubaře strach a sterilní prostředí zapáchající dezinfekcí, kdy v čekárně slyšíte jasně každý hvizd vrtačky, nepůsobí na pacienty moc dobře. Vyberte si takovou stomatologickou ordinaci, kde se budete cítit příjemně, a která má zároveň moderní vybavení, potřebné k správné péči o váš chrup.

Dobrá komunikace

Komunikace je základ pro dobrou spolupráci mezi pacientem a zdravotním personálem dané ordinace. Ať už se jedná o komunikaci ohledně termínu ošetření, následné péče a celkovému plánu péče, důležitá je i komunikace během samotného zákroku. Správný stomatolog vám vysvětlí, co právě jde dělat a během práce s vámi mluví a ujišťuje se, že je vše v pořádku, netrpíte bolestí a podobně.

Zubař

Anestezie

Bojíte se bolesti a zubař vám řekne „ale ne, injekci dávat nebudeme, to přece vydržíte?“ Tak od takového zubaře rychle pryč! V 21. století by mělo být samozřejmostí, že má pacient nárok na odpovídající anestezii, která utiší bolest a nebude si na ošetření pamatovat jako na hororový zážitek. Některé ordinace nabízejí i jiné způsoby anestezie, jako aplikace rajského plynu či analgosedaci, po které si pacient na průběh zákroku nepamatuje.

Pokud hledáte zubaře v Praze, vyzkoušejte navštívit stomatologickou kliniku – zubaře v Praze Clinicplus pro skvělou péči s individuálním přístupem ke každému pacientovi.