Kam na ryby na Vsetínsku?


Revírem, o kterém bude řeč, jsou tři rybníky na Lačnovském potoce a potoce Seninka v povodí říčky Senice a Vsetínské Bečvy. Jedná se o revír mimopstruhový 471 034.

Potok protéká mezi dvěma větvemi Vizovických vrchů. Revír na potoce začíná ústím do říčky Senice u obce Horní Lideč a končí u točny autobusů v obci Lačnov.
kachny na rybníce

Lačnovský potok protéká spodním rybníkem, horním a prostředním rybníkem protéká potok Seninka, kde je však rybolov zakázán.

Hlavním lovištěm jsou Lačnovské rybníky 1 až 3. Revír obhospodařuje MO ČRS Vsetín a platí zde celosvazová povolenka nebo povolenka Výboru územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Loví se podle Rybářského řádu a platných bližších podmínek.
Na spodním rybníku „SN“ je povolena jedna docházka týdně. Osoba lovící na této nádrži je povinna zapsat do kolonky podrevír v Přehledu o úlovcích „SN“. Lov z hrází je zakázán, kolem rybníku je však dostatek přístupných míst k pohodovému lovu. Na revíru je stanovena horní míra kapra 70 cm.

Rybníky leží v údolí Vizovických vrchů s možností nejen rybolovu, ale také pěkných cyklistických nebo pěších vycházek, např. po Naučné stezce Vařákovy paseky, vedoucí kolem spodního a prostředního rybníka, přes Lačnovské skály k Čertovým skalám v obci Lidečko. Každý rok koncem března v okolí obce Lačnov vykvétá valašský posel jara šafrán bělokvětý, který tu není původní rostlinou, pravděpodobně se sem dostal z alpské oblasti během napoleonských válek společně se senem pro koně. Dále je tu známá chráněná lokalita květnatá ovsíková louka.
západ slunce u rybníka

Pod horním rybníkem je malý kemp a místo ke stanování. Nad prostředním rybníkem je možnost občerstvení a ubytování v Rybárně Lačnov.

Každoročně, většinou v květnu, se na rybnících konají tradiční rybářské závody s bohatým pohoštěním rybími specialitami a dalšími krajovými pochoutkami.

Takže rybářské nářadí do vaku, připravit pruty, háčky, navijáky, pevnou obuv a rovnou do údolí Vizovických vrchů strávit několik příjemných dní v nádherné přírodě.