KORÁLKOVÁNÍ-ZÁBAVA PRO KAŽDÉHO

Korálkování je zábava pro každého. A je jedno jestli se rozhodnete pro náušnice, náramky nebo dekorace do bytu. Stačí mít jen chuť si něco vyrobit, trochu trpělivosti a trochu toho materiálu. Pokud se rozhodnete začít, je dobré poradit se s odborníkem, zajít si do specializovaného obchodu, kde Vám poradí s materiály a pomůckami, které je dobré mít do začátku. Mezi ně patří
pixličky korálků
·        Samozřejmě korálky-existuje nepřeberné množství, a je jen na Vás jaký druh Vám bude vyhovovat-malé, velké, hranaté, podlouhlé, plastové, skleněné nebo přírodní.  Do začátku je dobré najít si různé návody a řídit se podle nich, co se korálků týče, abyste se seznámili s materiálem a naučili se základní techniky a stehy.
duhové korálky
·        Nitě, dráty nebo drátky– stejně důležitý jako korálky samotné je materiál, na který budete korálky navlékat. Navlékat můžete na cokoliv, ale pokud chcete, aby Váš výrobek něco vydržel, doporučujeme pořídit si kvalitní drátky nebo nitě- nejde o nic drahého a investice se Vám určitě vyplatí. Nitě a drátky volte podle návodů, nebo podle toho, jak se Vám s jakým druhem pracuje. Když se rozhodnete navlékat na netradiční materiál, mějte na paměti pouze jediné-měl by být dostatečně pevný, pružný a ohebný, neměl by se lámat nebo třepit.
·        Komponenty– je to vlastně všechen zbývající materiál potřebný k dohotovení šperku nebo výrobku. Patří sem spojovací kroužky, což jsou malé kroužky z chirurgické oceli nebo jiných materiál, ze kterých se tvoří například řetízky nebo se k nim uchy zují různá zapínání, dále pak zapínání, což asi není potřeba vysvětlovat. Existuje nepřeberné množství druhů- klasické nebo např. magnetické. Pokud se rozhodnete tvořit náušnice, budou se Vám hodit afroháčky nebo tzv.pecky, což jsou náušnicová zapínání, bez kterých se neobejdete, pokud si nechcete vyrábět vlastní. Ketlovací nýty a ketlovací jehly-malé kousky drátu, vypadající jako špendlíky mající na konci plochou nebo špendlíkovou hlavičku. Jsou takřka nepostradatelné, lze s nimi přidělávat cokoliv například na spojovací kroužek.
prsten na ubrousku
·        Pomůcky – vše, čím si pomůžete ,,pomoct“ ke zhotovení výrobku. Kleště – štípací nebo ketlovací, jsou dobré pro práci s drátem nebo pro práci se spojovacími kroužky. Ve většině případů se bez nich neobejdete.Jehly– pokud se rozhodnete vyzkoušet různé stehy, budou pro Vás jehly nepostradatelným pomocníkem. Jehly vždy vybírejte podle velikosti očka –měla by projít každým korálkem, kterým šijete. Mezi další pomůcky, které by se Vám mohli hodit patří např.korálkovací podložka.
Doufáme, že se Vám korálkování stane příjemným koníčkem a budete mít trpělivost s každým korálkem.