Máte doma Harmasan?


Pamětníci vědí, že to bylo svého času nedostatkové zboží. Moje babička mívala na toaletě občas ještě novinový papír nebo takové strašné voskované papíry. To bylo opravdu lepší si po vykonání potřeby odskočit opláchnout se do sprchy. Jedná se sice o poněkud choulostivé téma, ale zkušenost s ním má zato opravdu každý, vyhnout se mu nelze.
role toaletního papíru.jpg

Za dřívějšího režimu koloval hlavně mezi dětmi fórek. Když se nějaký spolužák zeptal: Máte doma Harmasan? Odpověděl mu nic netušící kamarád často: Nemáme. Následoval hurónský smích a další dotaz: A čím si utíráte pr…? Tato značka toaletního papíru, který se vyráběl a stále vyrábí u našich východních sousedů, byla dříve víceméně jedinou, kterou jste na zdejším trhu sehnali. Vydržela dodnes i při silné konkurenci, kdy si můžete koupit papíry se speciálním potiskem, barvou i vůní, aby vám chvíle na toaletě příjemně ubíhaly.
toaletní papír.jpg

Postavíte-li se v supermarketu před regál s toaletním papírem, pak vás čeká obvykle docela slušný výběr. Jednak balení různých velikostí a cen a pak rozdílné značky, všelijaké vůně a barvy a hlavně rozdílná kvalita. Ta se vyznačuje především počtem vrstev. Běžně je k dostání toaletní papír jedno-, dvou– nebo třívrstvý. Mělo by platit, že čím více vrstev, tím je papír pevnější a hrozí menší, ba žádné riziko protržení. Tou zkušeností už jste si asi prošli také. U jednovrstvého papíru zase musíte odmotat delší kus a poskládat si ho na sebe, zatímco u třívrstvého vám stačí třeba jen jeden útržek. Vzhledem k cenám, které se pohybují kolem sta korun za 8 rolí, se není čemu divit, že když je žádaná značka v akci, okamžitě to poznáte podle košíků, ze kterých čouhá i pět balení na jednou. Tady se zásoby neztratí a vždycky se hodí. Každý zná ten pocit, když po dobře vykonané potřebě sáhnete na místo, kde by se měla rulička nacházet a tam nic není. Zlý sen!