Máte doma v zásobě dostatek lepicí pásky

Pro stěhování jsou základní výbavou

Kdokoli se v životě stěhoval, pravděpodobně balil své věci do kartonových krabic, tedy samozřejmě nemáme na mysli stěhování studentů na kolej či do podnájmu, kde vystačí s velkou sportovní taškou plnou oblečení a různých drobností. Máme na mysli stěhování vybaveného bytu.

lepicí páska, nůžky a bublinková fólie

Jakmile se krabice věcmi zaplní, je nutné ji uzavřít, a to bezpečně, aby se neotevírala. Není tomu však tak dávno, kdy na trhu byl velmi omezený sortiment lepicích pásek, a nebylo tak snadné krabice zalepit, za socialismu to byl mnohdy velký problém. Dnes je situace diametrálně odlišná, lepicí pásky jsou dostatečně široké, dobře ulpívají na povrchu papíru, netrhají se a nerozkládají na slunci či v dešti. Takto zalepenou krabici můžete svěřit do rukou stěhovací firmě, stejně tak, jako svěřují zásilky e-shopy přepravním společnostem.

šedá textilní lepicí páska

Neměly by v domácnosti chybět

Lepicí páska by měla být doma v zásuvce psacího stolu uložená jako rezerva pro různé situace, podobně jako je tomu u sáčků s uzavíracím zipem, suchého zipu či bublinkové fólie. Jsou to drobnosti, ale nepostradatelné v okamžiku, kdy je nutně potřebujete pro různé účely v domácnosti, na chalupě či na zahradě. Výhodou je nejen jejich nízká cena, ale zejména velmi dlouhá životnost, tyto výrobky lze skladovat mnoho let, aniž by podléhaly rozkladu.

Pořiďte si na ně odvíječ

Patálie s lepicí páskou zažije každý, kdo s ní pracuje přímo, bez použití odvíječe. Jsou to ty známé situace, kdy se páska trhá napůl, nedá se najít konec pásky a lepí se na prsty, na vlasy, na kalhoty, na omítku, na tapety v předsíni, zkrátka na cokoli, jen ne na horní víko papírové krabice.

Odvíječ lze zakoupit v různých e-shopech, pořídíte jej zhruba za dvě stovky a tato investice rozhodně není zbytečná. Rozměry kotoučů pásek jsou standardizované, takže se nemusíte obávat, že by vámi pořízený odvíječ na lepicí pásky od různých výrobců nepasoval.