Míříte na slovenské hory? Víte, kam vyrazit s rodinou? My ano!

Slovensko je nádherná země, která skýtá mnoho překrásných míst pro dovolenou v létě i v zimě. Hory, kterými se Slovensko pyšní, nás lákají ve všech ročních obdobích, protože jsou velice krásné. Pokud tedy hledáte náruč přírody, měli byste vyrazit na Slovensko. Pokud nepatříte mezi turisty a jste spíše přes procházky, máme pro vás několik tipů, kam si zajít na pěší túru, pokud s sebou máte malé děti nebo si naopak užíváte aktivního důchodu.

hory

1.       Velká Fatra
Dva vrcholy, které zvládne vyjít každý, naleznete ve středním Slovensku, daleko od Tater. Hory Ostredok jsou vysoké jeden a půl kilometru, takže se na vrchol dostanete velice snadno pěšky a za pár hodin. Dále můžete vyrazit na Borišov, na jejímž vrcholu můžete přespat, jelikož se tu nachází horská chata. Dalším vrcholem, který můžete v této oblasti zdolat, je Ploska. Je o kousek vyšší než Borišov a není tak turisticky oblíbená, takže nepotkáte cestou tolik lidí. Bude vám připadat, že jste v panenské přírodě úplně sami. Pokud vyrážíte na Borišovku, nezapomeňte si spacák! Přenocujte pak v horské chatě za osm euro na osobu. Budete mít k dispozici jenom palandu a krb – ale zažijete noc v divočině.

hrad

2.       Koprovský štít
Zabalte si spacák a vyrazte na Koprovský štít, který naleznete ve Vysokých Tatrách. Tento vrchol má přes dva tisíce tři sta metrů a e jedním z nejsnadněji schůdných štítů v celých Velkých Tatrách. Navštivte Štrbské pleso ve výšce jednoho kilometru a tří set metrů, kam vás dopraví lanovka. Pak můžete pokračovat pěší túrou až na vrchol Koprovského štítu, po kterém vede upravený chodník podél skalnatého úbočí. Cestou uvidíte také Popradské Pleso, Hincovo pleso a Velké pleso, které zde zanechal ledovec. Cestou na Popradský hřeben můžete zahlédnout hřbitov lidí, kteří zde v horách zemřeli.