Muži jako králové selfie!

Že absolutně nevíte, co to je selfie? Velká chyba. Možná už by Vás to také pohltilo. Pojďme si říct, co to tedy selfie vlastně je. „SELFIE“ je fotka pořízená z chytrého telefonu či fotoaparátu, kdy člověk fotí sám sebe, tzv. autoportrét. Většinou si ji poté nenechá pro sebe, ale zanedlouho ji nahraje na různé sociální sítě ( Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest a další). Na selfíčku, ale nemusíte být sami. Samozřejmě můžete, ale také Vás muže být více a jeden z vás vepředu Vás vyfotí většinou přední kamerou chytrého telefonu z ruky či s použitím selfie tyče (teleskopická tyč, která je držákem pro smartphone), aby úhel záběru byl vyšší.

muž s foťákem
Muže prozradil výzkum společnosti HTC

Ve Velké Británii společnost HTC provedla výzkum, do kterého se zapojilo 2000 lidí. Jejich věk se pohyboval mezi 18-30 lety a výzkum byl zaměřen na otázku, kolik selfie ročně přidají na své sociální sítě. Ženy žijící ve Velké Británii, které se zúčastnily tohoto výzkumu, se shodovaly na tom, že ročně to dá tak 100 selfíček, které nafotí a nahrají. A muži z Velké Británie odpovídali, že jejich várka nahraných selfíček je minimálně 2x tolik selfie za rok, oproti ženám.

zamračené selfie
Důvody mužů, proč nahrávají tolik selfíček na své sociální sítě

A tohle je velmi zajímavé! Důvodem proč muži dělají své autoportréty a následně je umisťují na své profily, je to, aby ukázali své bývalé manželce či přítelkyni jak se jim daří dnes bez nich a donutili je k závisti. Nebo dokonce donutili svou současnou manželku či přítelkyni k žárlivosti. Takto odpovídala čtvrtina mužů dotázaných v tomto výzkumu společnosti HTC. Velice málo mužů odpovědělo, že nahrává fotky jen proto, aby navnadil svými selfíčky svou budoucí přítelkyni.
Takže už aspoň víme, kde se berou a pro koho jsou určeny profily na sociálních sítích jako je například Instagram, který je plný selfíček vypracovaného mužského těla a také různé další fotky jídel a zážitků nebo výletů a dovolených.