Na konci světa

Lidé v posledních letech opravdu rádi cestují. Může to být po rodné vlasti nebo po cizině, ale prodloužené víkendy i několikatýdenní dovolené jsou prostě „in“. Je znát, že se máme dobře a máme na to peníze. Je proto čím dál tím těžší najít místa, kde to nebude vypadat jako o pouti a nepotáhnou se úzkou pěšinou procesí turistů. Znamená to vyhnout se důvěrně známým a propagovaným cílům a najít si kouty, kde je to také krásné, jen to ještě tolik lidí neobjevilo.

cesta

Jedním z takových míst v Čechách by mohla být část Beskyd u hranic se Slovenskem. Nachází se tam vrch se jménem Kyčmol a pod ním hotel s padnoucím názvem Pod Kyčmolem. Je nový a u něj silnice končí. Dál můžete jen se zvláštním povolením, máte-li tam někde jednu z mála chat, nebo pěšky, či na kole. Do těch kopců ale tahat kolo moc lidí nechce. Hlavně brzy končí pomalu i ty stezky a vy se budete nacházet přímo na hranicích a můžete přejít na Slovensko. Moc lidí sem kromě ubytovaných na hotelu opravdu nejezdí. Hledáte-li krásnou přírodu a zároveň dostatek možností výletů po okolí, je to pro vás to pravé. Ubytování je krásné, kuchyň na úrovni a v hotelu mají i vlastní minipivovar, kterým vás rádi provedou, i s ochutnávkou. Najdete zde i wellness zónu s bazénem, saunami a Kneippovou stezkou.

Zatoužíte-li více po civilizaci, také se máte kam vydat.
·         Kopřivnice
Město automobilů, kde se vyráběla slavná Tatra. Na exponáty se můžete podívat v technickém muzeu. Tato návštěva bude bavit všechny věkové kategorie.

krajina

·         Ostrava
S dětmi do ZOO, která opravdu stojí za návštěvu nebo na výstavu miniatur a dospělí se zajisté rádi podívají do Dolních Vítkovic.

·         Jablunkov
Proslavil ho poslední neúspěšný kandidát na prezidenta, pan Drahoš.
Vyrazit můžete i na Slovensko nebo do Polska. Vše je zde na dosah ruky. Jen si s sebou nezapomeňte vzít cizí měnu.