Na túru jen s kvalitními botami

Název našeho článku je, připouštíme, trochu zavádějící. Protože dnes kvalitní boty nepotřebují jen sportovci či turisté putující po zasněžených horách a prodírajících se divočinou. Ale i také profese, jako jsou například myslivci nebo i lesní dělníci, kteří pracují v zimě, v dešti … všichni potřebují jakostní obuv, která se nepromáčí a udrží v nohách teplo, které je tolik potřebné pro zdraví!

trekingová kvalitní obuv

Široká nabídka jakostní obuvi.

Dnes si už můžeme vybírat ze skutečně kvalitních nabídek různých výrobců a různých značek. Výrobci nás rozmlsali, ale to je jen dobře, protože dobře padnoucí bota, se kterou jsme spokojeni a naše noha se v ní cítí jak v pokojíčku, je dobrý výběr.A právě na webu, který se zajímá o skvělé trekové boty můžeme nalézt jak pánské, dámské, ale i dětské velkosti té správné obuvi.

Podle čeho si vybírat „dobrou trekovou botu“?

Pokud budete volit obuv na turistiku, pak by měla splňovat více než několik atributů, a to:

-V první řadě pohodlnost, protože jen tak budete moci náročnou túru dokončit bez bolesti.

-Prodyšnost – aby se vaše nohy nepotily a nezískaly tak nepříjemný odér, ale to není ta nejdůležitější vada. Důležité je, aby i vaše chodidla, nárty, kotníky – volně dýchaly.

do přírody s kvalitní trekovou botou

-Voděodolnost. A zde zbystřete svoji pozornost. Stejně jako svrchní oblečení můžete najít v obchodech s dvojí upotřebitelností, tak i zde. Jsou materiály vodoodpudivé a voděodolné. Každý má své vlastnosti a vy volte boty podle toho, nač je budete potřebovat. Víte, že botky „uchodíte“ v létě, kdy bude pěkně, na cestu vám bude svítit sluníčko? Pak postačuje svrchní materiál vodoodpudivý. Ale pokud vyrážíte na několikadenní, ne-li týdenní treky spojené s bivakováním, pak určitě neprohloupíte, pokud si vyberete k této akci body voděodolné, což znamená také jinak – n e p r o m o k a v é. Na treku jako když je najdete.