Náhradní díly na trampolínu jsou běžně k dostání

Stejné pravidlo platí i ohledně tohoto skákacího prvku, který zdobí především naše zahrady. Zde se zkrátka nevyhneme jejich stárnutí. Samozřejmě díky tomu, že jsou instalovány venku, tak na ně především bude působit sluneční záření, déšť nebo zkrátka povětrnostní podmínky. I když se jedná o velmi kvalitní a atestovaný výrobek, nic netrvá věčně. Je vždy dobré, než vpustíme děti na trampolínu, tak zkontrolovat, zdali je všechno v pořádku, přece jenom se jedná především o zdraví a bezpečnost. A nebudeme si nalhávat nic o tom, že občas není snadné je uhlídat a mnohdy vklouznou na trampolínu v botách nebo s předměty, které tam nepatří. To ale může mít za následek i protrhnutí poskokové plochy a to by skutečně mohlo vést i k úrazu, stejně jako protržená bezpečnostní síť. Naštěstí náhradní díly na trampolínu se dají běžně zakoupit, a to i včetně lepidla neboli tekuté gumy, která se nikdy doma neztratí.

pružina

Ochranná síť – plní ochranu před vypadnutím z trampolíny. Ovšem starší sítě jsou právě díky venkovním vlivům méně pružné a také pak ztrácí svoji původní vlastnost a to vrátit skákajícího zpět na pružnou plochu. Pak se může snadno protrhnout nebo i skákající může narazit na ocelový okraj a to také snadno vede ke škaredým úrazům.

Ochranné kryty pružin – jejich úkol je také chránit před úrazy při skákání. Je vhodné je klidně i častěji měnit a pokud možno je lepší vybrat s UV ochranou.

Náhradní pružiny – dostávají při skákání pořádně zabrat a tak není divu, že se časem opotřebují nebo poškodí. Není problém si je raději zakoupit do zásoby pro okamžitou výměnu.

Skákací plocha – je to sice asi nejdražší součástka, která je ale nadmíru důležitá. Naštěstí při prodření nebo jiném poškození nemusíme ihned trampolínu odvážet do sběrného dvora. Stačí podle typu zakoupit vhodnou skákací plochu a zábava pokračuje dál.

malá trampolína

Kotvící sady – na ty bychom nikdy neměli zapomínat. Již ve svém názvu mají to, že jejich účelem je držet celou naši stavbu přesně tam, kde ji chceme mít. A to rozhodně nebude při silném větru sousedův pozemek. Kotvící sady mají různě nastavitelné popruhy a hodí se na všechny druhy trampolín. Díky nim se dají hravě ukotvit do měkkého povrchu a můžeme bezpečně dovádět, věk tady rozhodně rozhodovat nebude.