Ne každý muž touží po dítěti

S otázkou rodinného života se dřív nebo později setká každý muž. Ať už to bude pod tlakem okolí nebo jeho životní partnerky, jednou se k tématu děti bude muset postavit čelem. Zatím co někteří muži mají jasno a dítě si chtějí pořídit klidně i hned, ti druzí jsou přesvědčení o tom, že po žádném netouží.
sympatický muž

Životní volba – život bez závazků

Jsou ženy, které se musí smířit s tím, že si našli partnera, který o dětech nejenže nemluví, ale po nich nijak netouží. Muži, kteří chtějí žít život bez založení rodiny zpravidla žijí pro nějaký jiný druh hodnot, který jim dává smysl života. Mnohdy je to zaměstnání, které jim vyhovuje v jejich životním tempu a stylu, proto se nechtějí nechat odloučit od tohoto druhu závazku. Muž, který žije pro svou práci je natolik zapálený do toho co dělá, že si je vědomý toho, že mu to k životu stačí.
Dalším důvodem jsou často koníčky a aktivní způsob života, kterého se nehodlá jen tak snadno vzdát. I svobodný bezdětný muž totiž dobře ví (nebo má alespoň  představu o tom), že s dětmi přichází zodpovědnost a obětování všech dosavadních aktivit. Nebo alespoň omezení jejich intenzity. A pokud pro něco žijete tak moc, že vám nic nechybí, myšlenka na děti vás rozhodně neláká.
muž a mimčo

Vztahové rozpory a časté rozchody

Muž, který na svém rozhodnutím pevně trvá, musí počítat s negativním postojem na jeho myšlení, který mu bude předkládat jeho partnerka. Ženy zpravidla po dětech touží – je to přirozené, že jejich mateřské hodiny a hodnoty tikají a takové razantní rozhodnutí, které muž před ně postaví, je často přivádí na krok ve vztahu, který vede k rozchodu.
Jestli však vaše partnerka prozatím vaše rozhodnutí toleruje a respektuje, neměli byste ještě jásat štěstím. Může se stát, že momentálně cítí situaci stejně, ale také i to, že vás jednou bude tlačit před hotovou věc s přesvědčením, že si to určitě rozmyslíte. Buďte k ní proto jako správný muž vždy upřímný a nedávejte jí zbytečné naděje k tomu, že to bude někdy jinak, když dobře víte, že nebude.