Nemít peníze je smůla

Kdo nemá peníze, má smůlu. Kdo jich nemá dost, má to v životě těžké, kdo nemá žádné, ten to má ještě těžší, a kdo už jenom vězí ve dluzích, pro toho je život učiněnou pohromou. Protože co může čekat od života ten, kdo nemá na jeho financování? Skoro nic. Možná ještě tak nějaké ty milodary, ale ty nikomu spokojený život na dostatečně vysoké úrovni nezajistí, ty umožní nanejvýš tak přežívání.

A soukromí podnikatelé tu nejsou od toho, aby přežívali a strádali. Ti jsou tu od toho, aby pracovali a díky tomu se i dobře měli.

historické peníze

Jenže v soukromém podnikání leckdy nefunguje všechno tak, jak by si člověk přál. Ne vždy tu všechno klape. A když se zrovna nějakému byznysu nedaří, je zle. Pak totiž v souvislosti s podnikatelskými nezdary začínají docházet peníze, jichž by bylo zapotřebí k financování provozu firmy i k zajištění obživy pro jejího provozovatele, a někdy to spěje až k pomalu nevyhnutelnému krachu. Kterému se dá vyhnout jedině tak, že se nedostačující peníze seženou někde jinde. Tedy že si podnikatel zpravidla vezme u někoho půjčku.

Jenže půjčky se nedávají jen tak někomu. Podobně se pomáhá jenom těm, kteří dokážou dostatečně zaručit vrácení půjčené částky plus zaplacení úroků a případně i dalších poplatků. A to se v mnoha případech prokazuje jen mimořádně komplikovaně. A někdy se tak vůbec neuspěje.

jedna lira

A co podnikatelé, kteří nemají čisté registry dlužníků a dost vysoké příjmy, tedy to, co se obvykle od žadatelů o půjčky vyžaduje? Jak si mají zajistit pomoc právě tito?

Řešení naštěstí existuje i pro ně. Jmenuje se nebankovní americká hypotéka a jeho největším pozitivem je to, že se zde právě na příjmy žadatelů a jejich registry dlužníků moc nebere ohled. Tady stačí záruka v podobě nějakého nemovitého majetku, a pak už není problém podnikateli půjčit. A tím ho třeba i v poslední chvíli zachránit.