Neoficiální hlavní město Srí Lanky


Srí Lanka, kdysi jednoduše Cejlon, je dechberoucí zemí, kde se dokonale snoubí exotika, neuvěřitelná příroda, zábava, zachovalá architektura, velká města a spousta dalšího. Není se tak čemu divit, že zde každoročně zavítá stále více turistů. My dnes uděláme totéž a prostřednictvím levných letenek do Colomba se vydáme do tohoto kulturního centra.

Srí Lanka se nachází na 57. příčce mezi státy s největším počtem obyvatel. Nachází se v jihovýchodní Asii a až do roku 1972 byste ji na mapě našli pod názvem Cejlon. Poměrně na dlouhou dobu se ostrov stal významnou britskou kolonií. Dnes se jedná ale o nezávislý stát, který omývají břehy Indického oceánu.

Srí Lanka

Malou geografii s historií máme za sebou a nyní se můžeme vydat cestovat. Není jistě žádným podivem, že většina turistů vždy vyrazí do hlavního města. V případě Srí Lanky je tomu ale trochu jinak, protože hlavním městem je Šrí Džajavardanapura Kotte, ovšem většina turistů míří do Colomba, což bylo hlavní město až do roku 1977. Dodnes se totiž jedná o významné kulturní a průmyslové centrum celého státu a také o největší město.

Mezi hlavní lákadla Colomba patří bezesporu historická čtvrť Fort, která má své místo také na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Rozhodně se vyplatí udělat si také výpravu k jezeru South Beira, které je považováno ze meditační centrum, kde skvěle uklidníte svou mysl. Pokochat se navíc můžete úžasnými budhistickými chrámy, které se zde nacházejí. Další významnou čtvrtí, kde už zažijete Srí Lanku na vlastní kůži, je čtvrť Pettah, jež je známa hlavně pro množství tržišť, které se zde nachází. Nejen že zde narazíte na nejrůznější místní speciality a čerstvé ovoce a zeleninu prvotřídní kvality, ale také si vyzkoušíte zdejší oblíbenou disciplínu, kterou je smlouvání. Pokud v této soutěži ovšem nejste moc zdatní, můžete také využít výletu co rušného centra, kde je nespočet nejrůznějších obchodů a obchodních center, kde jsou ceny jasně dány. Ať už zvolíte kteroukoli z těchto variant, rozhodně se nudit nebudete.

čerstvé avokáda

Při své návštěvě ani nezapomeňte na ochutnávku místního celosvětově vyhlášeného čaje, který je znám pod názvem cejlonský černý čaj. Skvělým suvenýrem, kterým jistě potěšíte své blízké, je například lahodná cejlonská skořice, která jídlu dodá úplně jiný rozměr a spektrum chutí.