Proč muži netrpí celulitidou jako ženy?

Na světě nenajdete člověka, který by měl celulitidu rád. Navíc odstranění tohoto problému stojí hodně peněz a ne každý si může něco takového dovolit. Jestliže existuje něco, co je mnohem lepší než odstranění, pak jsou to bylinky.

Celulitida začala být vnímána jako estetický problém již na začátku 20. století.

růžová podložka na cvičení

V současnosti tento problém poskytuje nejvíce ženy. Jedná se až o 90% žen. Na svědomí ji má řada příčin. Na dnešním trhu v dnešní době seženete velkou spoustu návodů, jak se jí zbavit. Málokdo ale ví, že ke zmírnění pomáhají nejvíce bylinky.

Proč mají ale muži výhodu a celulitida je nepostihuje? Na vině jsou hormony. Celulitida je dávána za vinu hormonu, který se nazývá estrogen. Tyto změny nastávají hlavně v pubertě, těhotenství nebo užívání antikoncepce. Nemalý vliv má také nezdravý životní styl.

Problém celulitidy se ale zcela mužům nevyhýbá. Projevuje se u nich hlavně v pubertálním věku nebo při obezitě. Většina mužů je ale od ní uchráněná po celý život a to už jen proto, že jim chybí hormon, zvaný estrogen.

Ženské tukové buňky jsou navíc jinak anatomicky uspořádány.

K řešení problému s celulitidou se profiluje velká spousta prostředků a také produktů, které nabízí nejen farmaceuti ale i kosmetická studia. Než se ale do produktů tohoto typu pustíte, měli byste se prve obrátit na přírodu.

Pomoct vám například může echinacea, která podporuje správnou činnost systému. Právě změny lymfatického systému mívají na svědomí celulitidu. Používá se nejčastěji ve formě výtažku a aplikování je vnitřně.

Pomoct vám může ale také pýr. Nejlépe působí v kombinaci s jinými bylinkami v podobě tinktury.

Vhodná je také gemmoterapie, což je léčba pomocí pupenů. Nejvhodnější pupeny jsou z ořešáku královského, který posiluje obranné reakce každého organismu.
potopené vlasy

Pokud se rozhodnete pro gemmoterapii, je potřeba detoxikovat tělo za pomoci drenážního prostředku, kterým je například bříza.

Rozhodnutí je ale zcela na vás, jestli se rozhodnete s celulitidou bojovat.