Ráj pro fotografy s využitím inverze

Důležité je vědět, kam se za takovými místy vydat. Pohádkový zážitek můžete vidět jak na jaře, tak na podzim. Kde pořídíte nejhezčí fotografie a odkud budete mít rozhodně nejhezčí výhled? Poradíme vám několik míst, která vám jistě přijdou k užitku.

Nízká oblačnost a ranní inverze – to jsou mrazivá rána a tropická odpoledne.
Ideální podmínky jsou husté vrstvy oblačna pod vámi, nebo stejně vláčná mlha. Tak budou vaše fotografie vypadat, jako by někdo do údolí vylil maršmelouny.  Pokud se budete dívat z hor, uvidíte prosvítat paprsky slunce skrz tuto mléčnou oponu. Vaše zážitky i fotky budou pak neopakovatelné, a naprosto originální.

–          Nejlepší je vyrazit brzy ráno
–          Vždy přizpůsobujte fotoaparát situaci
–          Použijte stativ
–          Monitorujte počasí a sledujte mikroklima krajiny

Většinou se tyto snímky pořizují nejlépe v horách při pohledu do údolí. Proto vyrazte do našich nejhezčích hor!

Krkonoše

Zde sídlí nejvyšší hory, proto se dá předpokládat, že inverze a mlha se bude v dolinách držet nejvíce a nejdéle. Z horské boudy budete mít jistě velký rozhled, proto bude snadné najít to nejlepší místo, odkud budete fotit. Zkuste Špindlerův mlýn, Erlebachovu boudu, Dívčí kameny nebo ze Sněžky – ale tady určitě sledujte předpověď počasí. Může se stát, že neuvidíte vůbec nic.

Jizerské hory

Vyrazte na Ještěd, nejvyšší horu Jizerek. Můžete nahoru vyjít pěšky nebo tam vyjet autem. Pokud budete mít štěstí, dohlédnete až do Lužických hor.

České středohoří

Vyzkoušejte pohled z Milešovky, nejvyšší hory Českého středohoří. Převis je zde téměř čtyři stovky metrů, takže šance, že zachytíte inverzní mikroklima, je velice vysoká.

České Švýcarsko

Inverzní oblačnost je zde poměrně častá, pokud víte, kam postavit stativ. Horské masivy vystupují jakoby odnikud, vaše fotografie budou mít neopakovatelný ráz.

Šumava

Díky mnohým lesům budete mít velice originální scenerii zaručenou. Vyzkoušejte pohled z Boubína, z něhož je pohled na šumavské pláně nebo řeky.