Rybáři pod střechou bezpečného bivaku


Rybařina je vášeň jako každá jiná, Cokoliv lidé provádí s odhodláním a vkládají-li tomu dostatek energie a úsilí, odpovídá tomu i výsledek tvůrčí činnosti. To si dobře uvědomují i výrobci nářadí a podpůrných prostředků pro tuto nevšední zálibu.

O rybářích se traduje, že jsou to lidé nesmírně klidní a trpěliví. Trpělivost má však své hranice, zejména tehdy, je-li sychravé počasí, a lidé jsou vystaveni jeho nepříznivým vlivům delší dobu. Tito lovci jsou často odkázáni na pohybové omezení, kdy musí setrvat na jednom místě, a před deštivým počasím je chrání pouze nepromokavý oděv.
rybaření s holčičkou.jpg


Ochrana před nepříznivým počasím


Rybářský bivak je dostatečně komfortním prostředkem, jak zvládnout nápor dešťových srážek v průběhu rybolovu.  Jaké jsou jeho charakteristické vlastnosti?

·         Většinou se jedná o přístřešek pro dvě nebo tři osoby, tudíž můžete se vydat k vodě s rodinou.

·         Materiálem bývá nylon 210 D, což je velmi kompaktní, pevný a nepromokavý materiál. Textilie je koncipována tak, aby bezpečně zabránila průniku srážek v rozsahu 10 tisíc mm vodního sloupce.

·         Přístřešek je uzavíratelný a tím chrání před dotěrným hmyzem, jehož je v okolí vodních ploch nebývalý počet.

·         Některé výrobky jsou konstruovány jako skládačka s odnímatelnou přední částí, mají praktické držáky na pruty, vyměnitelné panely se zapínáním na suchý zip, moskytiéru, a stříšku z hliníkové fólie.

·         Bivaky mají odnímatelné podlahy, můžete je tedy stavět i v mokřadech, nebo na pevném terénu, kde by hrozilo poškození podlahy (kameny, asfalt apod.)
ulovená ryba.png

·         Kotví se pomocí ocelových kolíků podobně, jako stan, konstrukce tedy nemůže odlétnout vlivem větru.

·         Jejich hmotnost je pouze do 12 kg, snadno je tedy přemístíte ve složeném stavu, kam je třeba.

·         Součástí výrobku je transportní vak, většinou ve tvaru obdélníkového kvádru o rozměrech 120 x 25 x 20 cm s popruhem přes rameno.