Tekoucí voda osvěží lépe

V případě, že vlastníte zahradu a nechcete mít na ní bazén, neznamená to automaticky, že byste se museli vzdát vodních radovánek na svém pozemku.

Tekoucí voda osvěží lépe

Stále více majitelů usedlostí se zahradami kupuje bazény, které jsou dnes levnější než kdykoliv v historii. Nízká cena kombinovaná s velkým užitkem mohou právě za tak vysoký nárůst zájmu o tyto vodní plochy. Mít tak vlastní bazén může mít s trochou toho šetření v podstatě každý člověk, který vlastní dvorek. I když, tohle tvrzení je pravdou jen z poloviny. Je faktem, že bazény jsou levné, hlavně nadzemní verze, ale pokud patříte mezi estéty a máte svůj zelený ráj dokonale navržený, asi si nechcete tuto idylu ničit novým objektem na pozemku. Zvláště, pokud se jedná o tak velký objekt.

Funkční sprcha

Trochu toho osvěžení však můžete na zahradě mít i přesto, že jinak nemáte zájem o větší zásahy. Stačí si pořídit solární zahradní sprchu, která rozhodně nezabírá tolik místa jako bazén, a navíc může vypadat i více než přijatelně vzhledem k okolí pozemku. Nakonec se z ní může stát nový okrasný prvek před domem. Okrasný prvek, kterým se můžete kdykoliv opláchnout.

Vypadají opravdu dobře

Jak již bylo naznačeno výše, solární sprchy mohou vypadat lépe než přijatelně. Vzhledem k tomu, že jich existuje celá řada typů, není velký problém vybrat si takovou verzi, která vám bude, co se estetických kvalit vyhovovat nejlépe. V případě, že jste opravdoví puntičkáři, klidně se domluvte s architektem a vhodný model vyberete spolu. Tak si budete skutečně jistí, že celkový ráz prostředí nový, i když relativně malý objekt, nenaruší. Naopak, ještě ho navíc pozvedne o jeden nebo dva stupínky výše.

Sprcha

Fungují i pod mrakem

I z ryze praktického hlediska jsou solární sprchy velice užitečné. Konec konců, právě kvůli tomu si je většina lidí kupuje. Některé modely mohou částečně fungovat i jako alternativa pro konve. Musí mít však výsuvnou hlavici. Co se týče energie, již z názvu produkt je zjevné, že tu obstarává naše hvězda. Díky tomu si nemusíte lámat hlavu, čím celé zařízení napájet. Některé verze dokonce fungují i když je pod mrakem. Musí ale být léto, jelikož pouze tehdy jsou sluneční paprsky nejsilnější.