Téma: je život singles lepší než život v páru?

Jist jsou lidé, kterým vyhovuje, kterým život singles rozhodně vyhovuje. Mohou si dovolit spoléhat jenom na sebe, mohou si dělat, co se jim zlíbí, nemusejí dělat kompromisy a jsou na sobě naprosto nezávislí. Mohou si dovolit všechno, co chtějí – ale má o i svoje nevýhody
moderní garsonka
Finančně jsou na tom lépe páry, anebo singles?
Dá se říct, že je to vlastně tak na stejno. Protože zatímco páry se dělí o nájem, zase nakupují všechno pro dva. To, co páry dá se říct ušetří na nájmu, singles zase ušetří na jídle a provozu domácnosti. A většinou ušetří více než páry, zvlášť pokud do hry u párů přichází příprava na dítě nebo rovnou děti.
o   Singles stačí menší byt
o   Nálady na bydlení jsou více než dvakrát menší, jelikož jednomu člověku stačí většinou méně vybavení


Jaká je největší nevýhoda singles?

Pokud jsou singles opravdu rádi, že jsou sami a nikoho nehledají, je tento způsob života mnohem úspornější. Hlavně proto, že se nemusíte s nikým o nic dělit a také si vystačíte s málem. Když jste dva, přece jenom se vaše nároky zvyšují, protože se usazujete, zvykáte si na nějaký standard, šetříte na vlastní bydlení či plánujete dům a odkládáte během roku peníze na dovolenou nebo třeba rekonstrukci.
osamělý muž
Pokud ale singles přece jenom někoho hledají, je to finančně velmi náročné. Ukazuje se, že život singles je mnohem finančněji i časově náročný hlavně proto, že randí. Za rande, schůzky, pozornosti a dárky utratí singles až desetinásobně více než páry, které jsou spolu. Protože rande není jenom večeře, bowling nebo kino, ale je to:
1.       Nový kousek oblečení
2.       Kosmetika
3.       Kadeřnictví nebo holičství
4.       Schůzka s kamarády, se kterými to proberete před schůzkou i po ní
Podle statistiky se pak za takové rande utratí až tři tisíce korun. Spoustu singles poté randění přestává bavit.