Už jste byli na dovolené v kempu?

V současné době je velmi rozšířené a oblíbené jezdit na dovolenou do apartmánu, hotelů a bytů. Ale co takhle kempy? Pokud se vám při této představě vybaví iglú stany a táborák, můžeme vás ujistit, že jde vaše představa úplně mimo realitu. V současné době jsou kempy plné karavanů, velkých stanů nebo i chatek. Jestliže vlastníte vlastní karavan, nabízí vám parkovací místo, kde si můžete svůj pobyt užít naplno bez zbytečných problémů.

VW Camper

Proč do kempu?

Asi největší výhodou je cena. Stan i karavan jsou v porovnání s drahými apartmány a hotely doslova za hubičku. Není proto divu, že početnější rodiny často zvolí právě tuto možnost ubytování. Stany i karavany mají ve většině případech 2 manželské postele. Jak již víme, děti jsou skladní, v případě že jich máte víc, určitě se tam nějak směstnají. Každý stan i karavan má vlastní kuchyňku a nějaké to potřebné vybavení na okolo. Ušetříte tedy i za jídlo, které si můžete přivést z domu a vařit si pěkně podomácku. Máte-li zvířátko, které vás na dovolených doprovází, není s tím v kempu problém. Nebude zavřený nikde v bytě a vybavení těchto zařízení je skromné, pokud váš společník něco zničí, nebude to tak nákladné.

 pláž se skálou                                                                            

Co se nám jeví jako problém, jsou toalety a sprchy. Ty logicky součástí stanu nejsou, v karavanu se ještě dočkáte menší koupelničky, ale žádná sláva. Své potřeby tedy budete muset vykonávat na toaletách, ke kterým se budete muset trochu projít. Kladem i záporem můžou být vaši sousedi. Nikdy nevíte, na koho narazíte. Může se stát, že z toho bude přátelství na celý život, ale také vám mohou značně dovolenou znepříjemnit. Máte-li děti, určitě se v kempu nudit nebudou. Jezdí sem spoustu rodin s dětmi a určitě se spolu skamarádí. Mimo jiné se v některých kempech pořádají různé maškarní nebo taneční soutěže, které vaše ratolesti zabaví a vy tak budete mít chvíli čas na sebe.

 

Kempy jsou často situovány v blízkosti moře, takže se nemusíte bát 20 minutového pochodu. Přesto, že pro mnohé je představa kempu vzdálenou vzpomínkou, jsou stále velmi využívané a oblíbené.