Veselé a chutné velikonoční dekorace

Svátky jara se nezadržitelně blíží. Všichni se na ně jistě těšíme, hlavně na dobré jídlo a pití, které si užijeme v kruhu rodinném. O Velikonocích mají hlavně všechny hospodyňky plné ruce práce s chystáním, uklízením a také vařením. Vždyť hlavně dobré jídlo k Velikonocům prostě patří. Jenže aby to doma bylo jako ze škatulky a jarně vyzdobené nesmí chybět ani nějaké ty veselé velikonoční dekorace. Zkuste letos spojit výzdobu s mlsáním a připravte si neodolatelné velikonoční jedlé dekorace.
malé kuřátko
Ať celé svátky nestrávíte v kuchyni a zdobením. Na Velikonoční pondělí je pak můžete klidně rozdat koledníkům. S přípravou jedlých pečených i nepečených dobrot, které poslouží i jako skvělá dekorace, vám pomou pomoct i děti. Spojíte zábavu i povinnosti v jedno a ještě můžete využít malých pomocníků. A možná si tak lépe vychutnáte letošní svátky, když ušetříte čas na přípravách, můžete ho využít i jinak. Tak to zkuste. Kouzlo je hlavně v polevách a zdobení. Vyhrajte si a letošní Velikonoce budete jistě za hvězdu.

velikonoční perníčky

Nepečená kuřátka za pár minut

Není nic jednoduššího, než jsou tyhle opravdu rychlá kuřátka z piškotů. Na přípravu vám postačí hotový máslový krém, který obarvíte potravinářským barvivem a obyčejné kulaté dětské piškoty. Piškoty jednoduše slepíte k sobě barevným krémem a na třetí piškot je pomocí krému usadíte, aby na stole drželi. Nahoru stačí přidat kuřátku hřebínek, zobáček a očička a máte hotové roztomilé a dobré velikonoční kuřátka. Pokud jste hodně mlsní můžete piškoty ještě před lepením namočit v čokoládě. Se zdobením se také dát vyhrát, kdo je pečlivý a trpělivý, může kuřátkům domalovat polevou i křidýlka. Pokud nemáte moc času nebo nechcete dělat krém, můžete si vystačit i s obyčejnou marmeládou.

Velikonoční perníčky

I když jsme zvyklí cukroví péct spíše na Vánoce, i velikonoční perníčky budou vypadat na stole skvěle a koledníci jimi určitě také nepohrdnou. Upečte perníčky, z těsta jak jste zvyklí, jen s výzdobou si trošku víc pohrajte. Nezapomeňte používat barvy, protože Velikonoce musí hýřit veselými jarními barvami. Polevu můžete zvolit klasickou bílkovou nebo citronovou, která se bude tentokrát hodit určitě více. Polevu stačí obarvit potravinářským barvivem a pak můžete zdobit, jak se vám zlíbí. Použijte i velikonoční formičky a vykrojte si malé zajíčky, vajíčka nebo kuřátka. Je to jen na vás.

A letošní Velikonoce už určitě prožijete v klidu s krásnými a dobrými dekoracemi, to půjde samo.